fbpx

תנועת מש”ה – מילים שעושות הבדל – התנועה לאמפתיה וחום אנושי – עוסקת במניעת התאבדויות באמצעות מעורבות הקהילה.

התנועה הוקמה בפברואר 2017 על ידי גל נסים-עמנואל לזכרו של אחיה, מושיק (משה אורי נסים ז”ל) שהתאבד בשנת 2015. בשנת 2019, עם הרחבת הפעילות, יוסדה התנועה כעמותה.

במש"ה מאמינים ש:  

  • רוב ההתאבדויות ניתנות למניעה
  •  חום אנושי ואמפתיה עבור אדם שנמצא במצוקה יכול להציל חיים 
  •  לקהילה כוח חשוב וקריטי במניעת התאבדויות  

חזון התנועה לעלות את המודעות לתחזוקת הנפש, למנוע התאבדויות,  ולהרחיב את מעגלי האחריות הציבורית באמצעות פעילויות בשני מישורים:

  1. בשגרה – העלאת המודעות למניעה מעשית של מקרי אובדנות בארץ ובעולם באמצעות כוח הקהילה, האמפתיה והחום האנושי.
  2. בחירום – הפעלת מערך מתנדבים והכשרתם לשמש כתומכי חיים לאדם הנמצא בסיכון אובדני. הקמת מערך חירום מעשי לתמיכה והדרכה לליווי אדם בהתקף אובדני.

הכירו את הצוות

גל ניסים עמנואל

אחות של מושיק ז"ל, מייסדת ומנכ"לית מש"ה. מפתחת את מעגלי המשייה, הרופינג ומודל ההקשבה מת"ן שתכליתם לחצוץ בין האדם האובדני לבין מותו באמצעות מעטפת קהילתית חמה אמפתית וקשובה. נפלה עלי החובה והזכות להקים את מש"ה. החובה - מושיק אחי מת מאובדנות בשנת 2015 ומותו טלטל את חיי ודבר את קיומי לרסיסים.
הזכות -להוביל את תנועת מש"ה זו הזכות המרגשת והמשמעותית ביותר. להפוך את האובדן האישי לתשובה, לתיקון ולעשייה שעושה הבדל בחייהם של אנשים בין כמעט מוות לחיים. להוביל תנועה של צוות עובדים ומתנדבים אנשי לב ועשייה, זו זכות.

רינת שרייבר

תפקיד במש״ה: מנהלת מקצועית למה בחרתי לפעול בתפקיד הזה: התנועה שמש"ה מזרימה היא לדעתי הברקה פורצת דרך, גם מבחינה טיפולית אך גם מבחינה חברתית ומוסרית כלל עולמית. זו זכות עבורי להיות חלק ממנה.

איריס שילוני

מנהלת קהילת "אחים לנפש"
במסגרת פרקטיקום למנהלי קהילות בחרתי להתנדב, ממש לאחרונה, בקהילת "אחים לנפש", שהיא קהילת הפייסבוק של התנועה.
אני מאמינה שקהילה היא אמצעי נפלא להעלות את המודעות לקיומה של תופעת ההתאבדות, ולארגז הכלים שפותח במש"ה על מנת למנוע אותה; היא מייצרת מרחב שבו ניתן לתרגל שיח ישיר ואמיץ במרחב האובדני, ולהיות שם עבור מי שזקוקים שימשו אותם מהחושך. והיא גם מקלט שבו ניתן לשהות עם הפחדים, עם חוסר האונים, ועם אי הוודאות שמלווים את כל מי שבוחר להישיר מבט אל האובדנות. אני מגיעה מעולמות התוכן והכתיבה, מתגוררת באבן יהודה (אף שהשורשים בירושלים), לומדת שנים רבות בודהיזם כפי שנלמד בטיבט הרחוקה, ומאמינה שהחיים קדושים, שיש דרך לצאת מסבל, ושאין מי שבאמת באמת רוצה למות.

נעמי צימרמן

בעלת ידע וניסיון מקצועי רב בפיתוח משאבים, תכנון וכתיבה אסטרטגיים, בניית שותפויות, ופיתוח והערכת תכניות. ב-18 שנה האחרונות עבדה עם מגוון רחב של ארגונים מובילים במגזר השלישי וייעצה למיזמים חברתיים ויחידים. הגעתי למש"ה מתוך מחויבות עמוקה לפעילות הקונקרטית שהארגון עושה על מנת להציל חיים במצבי קצה אובדניים.

צרויה ורשבסקי

תפקיד: מנהלת משרד
החיבור של חזון התנועה, בו אני מאמינה בלב שלם, יחד עם עשייה בתחום שקרוב ללבי ואנשי מקצוע מהמעלה הראשונה גרמו לי לרצות להיות חלק מהתנועה החשובה הזו.

שירה רפאלוביץ

תפקיד: מנהלת שיווק
הטכנולוגיה נתנה לנו את הזכות להכיר אנשים ברחבי העולם אבל גם מראה לנו כמה אנחנו בודדים בעולם. חשוב לי שכל אחד ואחת יכירו את העמותה ויאפשרו לנו לתת להם את הידע והקהילה שהאדם על הגג וסביבתו זקוקים להם

ג'אנל סגל לוי

תפקיד: מנהלת מקצועית, ראש מערך הפניות
למה בחרתי בתפקיד הזה? כי הלב שלי רצה לפה. משהו בתבונת הלב העמוקה שפוגשת מציאות בלתי נסבלת, מרגיש לי כמו חסד עמוק.