תסמונת המעי הרגיז

מאת : פרופסור משה עירון

"מעי רגיז" הינה תסמונת המאופיינת בכאבי בטן תכופים, תנועתיות ייתר של מערכת העיכול, גזים, ריבוי יציאות רכות עד כדי שלשולים, או עצירות ושלשולים לסירוגין. לאחר שהמטופל עובר את כל הבדיקות הדרושות ונשללת נוכחות של מחלה אחרת, מוגדרת הבעיה בשם "מעי רגיז", אשר שמה הוסב בשנים האחרונות ל"מעי רגיש". התסמונת אינה ניתנת לריפוי, אך יש תרופות והמלצות לדרך חיים שיכולות להקל על התסמינים. תסמונת המעי הרגיז גורמת לפגיעה חמורה באיכות החיים של הסובלים ממנה ולהשלכות נפשיות, רגשיות וחברתיות. הסיבות לתסמונת המעי הרגיז עדיין לא ברורות לגמרי, אך בשנים האחרונות מייחסים אותה לרגישות יתר של מערכת העצבים האוטונומית של הבטן המכונה "מוח הבטן". מתוך ניסיוני ברפואה סינית אנסה להסביר דרכה את התסמינים השונים ולעזור לסובלים.

לפי הרפואה הסינית האיברים האחראיים לריבוי יציאות רכות, הם בראש ובראשונה הטחול, הלבלב ובהמשך גם המעי-הגס. ערוץ האנרגיה (מרידיאן) של הטחול-לבלב אחראי בין השאר על פעולת מערכת העיכול. כאשר חודר קור למערכת, אזי יתכנו יציאות רכות. מאידך, עודף חום עלול לגרום ליציאות יבשות ועד כדי עצירות. תפקיד הכאבים לעורר אותנו לבדוק מה הבעיה ולהתאים לה טיפול.

מזונות קרים

אכילת מזונות המקררים את הטחול-לבלב ו/או המעי-הגס, יכולה לגרום לתסמינים שהוזכרו לעיל. אחד המזונות השכיחים שעלול לגרום לכך, הוא חלב בקר ומוצריו. חלב נחשב ברפואה הסינית למזון מקרר ומייצר לחות וליחה בגוף. לכן מומלץ לאנשים הסובלים מתסמיני המעי רגיז להימנע מאכילת מוצרי חלב, וכן ירקות ירוקים הם מקררים במהותם. בבוקר זקוקה הקיבה למזון מחמם, לכן מומלץ שלא לאכול מזונות מקררים כמו מלפפונים, חסה או עלי ביבי. לא רצוי להסתפק בפירות בלבד אלא לאכול בבוקר מזונות מחממים, כמו שקשוקה או דייסה למשל.
על מזונות מחממים ומקררים אפשר לקרוא עוד באתר זה.

רגישות לגלוטן

לעתים הסיבה לכאבי הבטן ולתסמיני המעי הרגיז היא רגישות בלתי מאובחנת לגלוטן, שעלולה להתבטא בכאבי בטן עם או בלי שלשולים. אינני מדבר על מחלת הצליאק אלא על מידה של רגישות הגוף למזונות המכילים גלוטן. כמובן שיתכנו רגישויות נוספות שיש לאתרן כמו רגישות לביצים, או לרכיבי מזון אחרים. כל אלו מגרים את דפנות המעי ויוצרים תגובה דלקתית בדרגת חומרה משתנה ומכאן עוצמת התסמינים שאינה אחידה.

טיפול משולב

הרפואה הסינית מטפלת בתסמיני המעי הרגיז בעזרת מספר כלים: לאחר שהגענו לאבחון נכון, אנו מחממים את המעי בעזרת מוקסה (בדיד חימום סיני קלאסי). בדרך זו אנו תומכים באנרגיית היאנג החסרה בערוצי הטחול-לבלב ובמעי-הגס, ומאזנים את רמות אנרגיית היין והיאנג, בערוצי האנרגיה (מרדיאנים). במידת הצורך עלינו לפנות או לייבש לחות קרה או חמה שהצטברה בגוף. לאחר בדיקת חוסר סבילות למזונות שונים, נמליץ להימנע ממזונות בעייתיים ונתאים למטופל תזונה על פי צרכיו. לסיום אנו מציידים את המטופלים בבדידי מוקסה כדי שיוכלו לטפל בעצמם גם בבית.
בעזרת הרפואה הסינית ניתן להביא לשיפור ניכר במצבם של המטופלים תוך סדרה לא ארוכה של טיפולים.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather