תאור מקרה: טיפול ברפואה סינית להפרעה בקצב הלב

מאת : פרופסור משה עירון

ת. הוא גבר צעיר בן 31, מדריך ספורט, נשוי טרי ללא ילדים.
הנ"ל הגיע למרפאה בשל הפרעות קצב של הלב עם דופק מהיר (טכיקרדיה) על- חדרית התקפית. ברקע ידוע גם על תכיפות במתן שתן, דימומים וחלבון בשתן, כבד שומני ואי ספיקת כליות קלה.

בבדיקתו בלטו מאוד אי שקט נפשי ונטייה לחרדות. בבדיקת הדופק לפי עקרונות הרפואה הסינית נמצאה פגיעה מהותית באנרגיה של הכליות ו"אש החיים" יחד עם חום ניכר בכבד. בלשון נמצאו סימנים של לחות חמה ניכרת ביותר. חשוב לציין כי הבחור סבל מהרטבת לילה בלתי נשלטת עד קרוב לגיל 18.

הואיל ובמקרה זה היו מרכיבים נפשיים מרובים יחד עם סימפטומים גופניים, טופל האיש בדיקור סיני, בצמחי מרפא, בשיחות נפש, והוא קיבל הדרכה לשינוי תזונתי.

הטיפול בדיקור סיני הביא למפנה חיובי במצבו הכללי של המטופל. התקפי הדופק המהיר חלפו ונעלמו. בעיית ההשתנה התכופה חלפה אף היא. מצב הכליות השתפר ושב לנורמה. הכבד השומני המוגדל פחת במידותיו והגיע למידות תקינות ולתפקודים תקינים.

בשיחות נמצא כי קיימת בעיה קשה בין האיש להוריו. מסתבר שההתקשרות ביניהם היתה בעייתית מאז ומתמיד. לאט לאט עם השיפור במצב הבריאותי הלכה והשתפרה מערכת היחסים עם ההורים. התקפי החרדה פחתו ונעלמו כמעט לחלוטין.

כיום האיש מרגיש טוב מאד, עוסק בעבודתו באופן מלא, נישואיו השתפרו ללא הכר ובעיקר מערכת יחסיו עם ההורים הפכה להיות בוגרת ולא תלותית. השחרור לו זכה האיש היה רב, דבר שאפשר לו להחלים באופן מלא ממחלותיו ולחדול מליטול תרופות כימיות קונבנציונליות.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather