רפואה סינית לטיפול בשפעת

מאת : פרופסור משה עירון

שפעת הינה מחלה נגיפית אשר מרבים לחסן כנגדה כדי למנוע אותה ואת סיבוכיה. איני מעוניין להיכנס כאן לסוגיה: האם טוב וכדאי להתחסן. אני מעדיף לדון בשאלה מה הרפואה הסינית יודעת לעשות במקרים הללו.

שפעת מתאפיינת בחום, עם או ללא כאבי ראש, נזלת במקרים רבים עם או ללא שיעול. רבים מן החולים בשפעת, סובלים גם מכאבי שרירים. משך השלב הקשה של השפעת נע לרוב סביב שבוע ימים. אצל רוב החולים אין הסתבכויות, אלא אם כן מדובר בקבוצות סיכון של אנשים בעלי מערכת חיסון חלשה.

שפעת מנקודת מבטה של הרפואה הסינית

הסינים רואים בשפעת מחלה בה חדרה רוח קרה לגוף. תופעות המחלה משתנות בין חולה אחד לשני לפי מיקום חדירת הרוח. כאשר הרוח הקרה חודרת לדרכי הנשימה העליונות אזי הסימפטומים הם בעיקר נזלת, כאבי ראש עם מתח של שרירי הצוואר, מלווה בחום לא גבוה במיוחד. כאשר הרוח חודרת לגוף והכבד אזי היא גורמת לכאבי שרירים מפוזרים. סיבוכים יהיו רק כאשר המחלה חודרת עמוק יותר ואז תתכן התפתחות של דלקת ריאות ו/או דלקת קרום המוח.

טיפול בשפעת באמצעות רפואה סינית

אם מדובר בחום קל עם נזלת, אזי הטיפול יהיה שילוב של דיקור סיני עם חימום בבדיד מוקסה. אם מדובר בכאבי שרירים נשתדל לפנות את הרוח מהגוף ובנוסף לכך נטפל בנקודה האופיינית לשרירים. פעמים רבות ניאלץ לתמוך גם בשרירי העורף משם חודרת הרוח לגוף. כאשר מדובר בדלקת ריאות נוסיף לדיקור גם צמחי-מרפא סיניים. במקרים של דלקת קרום המוח נטפל בשילוב של צמחי מרפא סיניים ודיקור סיני.

תוצאות הטיפול

תוצאות הטיפול ברפואה סינית משפיעות לטובה כבר מן הטיפול הראשון עם שיפור נוסף בכל טיפול. מספר ימי המחלה מתקצר מאוד, הסבל מכל תסמיני השפעת פוחת וכך גם הסיבוכים. כדאי לדעת כי ניתן לטפל בצמחי-מרפא סיניים גם כאמצעי מניעה לשפעת. ואכן במזרח מקובל ליטול צמחים אלו לפני עונת השפעת והתוצאות מצוינות.

שילוב רפואה סינית עם הומאופתיה

אני אישית נוהג להיעזר גם בהומאוטוקסיקולוגיה. כלומר, "תרופות" הומאופתיות דרך הפה, עם או ללא זריקות הומיאופתיות. לאור ניסיון רב שנים בשילוב זה, אני משתמש בו כאשר יש צורך בהטבה מהירה. השילוב בין דיקור סיני והומיאוטוקסיקולוגיה יעיל מנטילת צמחי-מרפא אשר פעולתם איטית וממושכת. אני נוקט בדרך זו עשרות שנים ועד כה לא התאכזבתי. בחלק גדול מהמקרים משך השפעת מתקצר ליום עד יומיים.

נאחל לכולנו סתיו וחורף ללא מחלות. לא חייבים לקבל חיסונים להם ייתכנו סיבוכים. אפשר לקבל את הטיפול הסיני בדיקור עם או ללא תרופות הומיאופתיות, או לטפל במניעה בעזרת תרופות צמחי מרפא סיניים שהם בעלי השפעה מצוינת.

חשוב להוסיף כמידע כללי, כי טיפולי אוזון תוך ורידי יעילים ביותר במקרים של מחלה זיהומית או נגיפית.

הרבה גשם ובריאות לכולם.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather