רפואה סינית – הפרעות קצב הלב

מאת : פרופסור משה עירון

הפרעות קצב של הלב נחלקות באופן כללי לשתיים: אלו המסכנות חיים ואלו שאינן מסכנות חיים. אנחנו נדון כאן על הפרעות קצב שאינן מסכנות חיים.

קיימים כמה וכמה סוגים של הפרעות כאלו ביניהן הפרעות המאופיינות בדופק מהיר והתקפי, בעלות פעימות נוספות הבאות שלא בזמן הנכון. בחלק לא מבוטל ממקרים אלו, הטיפול המקובל הוא תרופתי. התרופות הניתנות לחולים אלו הן ארוכות טווח ולעתים לכל החיים. הבעיה שתרופות אלו גורמות באחוז מסוים מהחולים – לתופעות לוואי. מאחר והגוף נוטה להסתגל לתרופות יש צורך לעתים בהגדלת המינון ו/או בהוספת תרופה נוספת. דבר המגביר את הסבירות לתופעות לוואי למיניהן.

טיפול ברפואה סינית

ברצוני להציג כאן עמדה טיפולית שונה בעזרתה ניתן לרפא את החולים הללו ולמנוע את הצורך בתרופות ו/או בבדיקות פולשניות כחלק מן המעקב האלקטרו-פיסיולוגי הנערך בחולים אלו. מדובר בטיפול ברפואה הסינית.
כבר בשנות השמונים בצעתי עבודות מחקר בתוך בתי-חולים, בנושא הטיפול בהפרעות קצב של הלב. העבודות אלו התפרסמו ברחבי העולם וזכו להדים מרשימים. טיפלתי בחולים עם הפרעות קצב של דופק מהיר ממקור "על חדרי" ומצאנו כי קרוב ל-90% מהחולים הללו החלימו ולא היה צורך בהמשך טיפול ו/או במעקב קרדיולוגי כלשהוא.

גם במקרים בהם סבלו החולים מפעימות לב שלא בזמנן, הגיבו המטופלים באחוזי הצלחה דומים לאלו של הקבוצה הקודמת. בעזרת הרפואה הסינית אנו תומכים באנרגיה של הלב, אשר לו אחריות כללית על קצב הלב כמו על עוד פעילויות נוספות אחרות של הלב.

בראייה של הרפואה הסינית הלב אחראי לא רק על התפקוד המוכר כמשאבה, אלא יש לו גם היבטים נפשיים לא מעטים: הלב אחראי על הרגש, על ההכרה, הזיכרון והחשיבה שלנו. תפקוד הלב משפיע על השינה למשל. שנת הלילה תהיה רגועה ונינוחה כאשר הלב נמצא באנרגיה תקינה, לעומת זאת נתקשה להירדם או שנרבה להתעורר בלילה ושנתנו תהיה טרופה, במצב של זרימת אנרגיה בלתי תקינה ללב.

ברפואה הסינית הגורם הפרעת הקצב יכולה לנבוע מהלב עצמו או מהנפש שיכולה להיות הגורם הבסיסי לבעיות. הטיפול במקרים הללו דומה לגמרי וכך גם התוצאות. אין הרבה דרכים אחרות אשר משיגות תוצאות שכאלו על כן ההמלצה החמה היא, לקבל טיפול ברפואה הסינית ובעיקר בדיקור. נסו ותיווכחו.

המידע באתר זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי. במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather