רפואה סינית- דיברטיקולוזיס

 

מאת : פרופסור משה עירון

בחברת השפע המערבית, יותר ויותר אנשים סובלים מתופעת הדיברטיקולוזיס. דיברטיקולוזיס היא מחלת מעיים בה נוצרים כיסים במעי הגס. בכיסים אלו מצטברים שאריות מזון וחיידקים. לחיידקים יש מקום ומזון ובהעדר הפרעה חיסונית, התרבותם הולכת וגדלה. במקרים אלו תיתכן התפתחות של מצב הדלקתי יותר הנקרא דיברטיקוליטיס. במצב הראשוני של הבעיה אין כמעט טיפול רפואי. הסובלים ממחלה זו יכולים לסבול מאי נוחות וכאבי בטן, והטיפול היחיד הוא תרופות הנוגדות את התסימנים. כאשר אותם כיסים מזדהמים ומפתחים מצב של דיברטיקוליטיס, אזי הטיפול המקובל הוא במתן סוגי אנטיביוטיקה שונים בניסיון לדכא את החיידקים ולמנוע זיהום קשה יותר ועד כדי הרעלת דם (ספסיס).

שכיחות התופעה גדולה מאוד, והעדר יכולת לטפל במצב גורם לתחושת תסכול ברפואה המערבית. אולם ישנן דרכים טיפוליות אחרות שיכולות לטפל ואף לרפא את הכיסים במעי הגס או את המצב הדלקתי הפעיל של אותם כיסים.

הטיפולים המוצעים הם:

טיפול באוזון

לאוזון כושר חמצון יעיל ביותר הפועל במערכת החיסונית ומעלה את רמת האנטי אוקסידנטים הטבעיים. טיפול באוזון יעיל ברוב המקרים, אפילו עד כדי החלמה מלאה. משך הטיפול משתנה מאדם לאדם אך עצם התהליך משפר את המצב ולכן מומלץ בחום לנסותו. לטיפול זה אין תופעות לוואי שליליות וקצב ההחלמה מהיר יחסית.

טיפול ברפואה הסינית

רפואה סינית מטפלת בהצלחה רבה בתסמיני הדיברטיקולוזיס, באמצעות דיקור עם או בלי צמחי מרפא. התהליך מעט ארוך יותר אך בהחלט ניתן להשיג גם החלמה. לגבי תופעת הדיברטיקוליטיס, בשל השיפור האיטי במצב זיהומי חריף, הייתי ממליץ במצבים אלו, על טיפול באוזון.

לסיכום:

ישנן דרכים בהן ניתן לטפל בהצלחה בתסמיני הדיברטיקולוזיס ואף במצבים חריפים של דיברטיקוליטיס. הסבל איננו גזירה משמים ובידינו לבחור את הדרך הטיפולית הנכונה למצבנו, ולא לשבת בחיבוק ידיים ולסכן את הגוף בתהליך דלקתי בעייתי עם צורך בטיפולים אנטיביוטיים קשים וממושכים.

תגובות ושאלות אפשר לשלוח באמצעות טופס צור קשר

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather