רפואה הסינית מול אנטיביוטיקה

מאת : פרופסור משה עירון

אנטיביוטיקה היא תוצר של העידן המודרני, בו אנו לוקחים מהגוף את התפקיד החשוב של הגנה על עצמו. האנטיביוטיקה הראשונה התגלתה בשנת 1928 וגילויה היווה פריצת דרך עצומה שהובילה להתפתחות גדולה ברפואה, אך כמו דברים רבים ביקום, עליה וקוץ בה. האנטיביוטיקה חשובה מאוד אך גם מזיקה מאד. יותר ויותר זני חיידקים אלימים צצים השכם והערב. בתי-החולים הפכו לבית גידול ענק לגידול חיידקים עמידים, והמחלות הופכות ליותר ויותר אלימות. חוקרים מפתחים חיסונים חדשים אשר אולי יפחיתו את שכיחות המחלות הקשות והתוצאה מאכזבת. האנטיביוטיקה מפסידה יותר ויותר נקודות בדרך אל ההצלחה האולטימטיבית נגד מחלות זיהומיות חיידקיות. יותר ויותר חיידקים הופכים לעמידים נגד כל סוגי האנטיביוטיקה.

לפי הרפואה המערבית, אנו יודעים כי האנטיביוטיקה מתפרקת בכבד ונפלטת דרך הכליות והשתן. עיקר הנטל לפירוק האנטיביוטיקה בגוף מוטל על הכבד והכליות. מה מעוללים החומרים הכימיים הללו לאותם האיברים? הכבד באופן הדרגתי מתחיל להתחמם.

חום בכבד

לפי הרפואה הסינית, חום בכבד גורם יותר ויותר לכליאת אנרגיה ודם, אשר אינם זורמים מהאיברים השונים פנימה והחוצה. החום עצמו יכול להגיע אל האיברים השונים ולחמם גם אותם שלא לצורך. מה שנוצר בגוף הוא שיבוש מערכות מלא, שעלול לגרום לחולשת שרירים, לכאבי מפרקים, לירידה בראייה, לצרבות, להפרעות עיכול, לעצירות, להפרעות במרכיבי הדם, לכאבים בלתי מוסברים באברים שונים ואפילו להופעת גידולים למיניהם, אשר בתחילה יכולים להיות שפירים ולאחר זמן להפוך לממאירים.

הכליות נחלשות

הכליות המוחלשות אשר נאלצות להתמודד עם חומרים רעילים לגוף, יכולות להשפיע על היבטים שונים בגוף. תמצית האנרגיה של הכליות תפחת ובכך יחלש הגוף כולו, הן פיסית והן חיסונית. תתכן עליה בלחץ הדם, יתכנו כאבים בגב התחתון, בברכיים, בקרסוליים, ובשיפולי הבטן או בצידי הבטן. הדחף המיני אצל גברים ונשים יפחת. כמו כן, תתכן חולשת עצמות ועד להופעת אוסטיאופורוזיס ואי ספיקת לב ועוד בעיות קשות. חולשה של הכליות גוררת עם הזמן גם קשיים בהתמודדות עם מחלות למיניהן.

חולשה במסלולי אנרגיה

לפי הרפואה הסינית, מחלות נגרמות בשל חולשה של מסלולי אנרגיה ואיברים, בעקבות כשל בהתמודדות מול פגעי הטבע השונים. חוסר האיזון באנרגיה הוא אשר מוביל להתפתחות מחלה והאיזון החוזר הוא זה אשר יביא למזור. הכשל בגוף יכולים להיות גורמים שונים. ניקח לדוגמה את עונות המעבר בהן הגוף טרם הסתגל לשינוי במזג האוויר. הרוח, הקור והלחות יכולים לחדור לגוף ולגרום להתפתחות שפעת.

רפואה מונעת

בשונה מהרפואה המערבית הדוגלת בשימוש באנטיביוטיקה למלחמה במחלות, הרפואה הסינית מאמינה במניעת מחלות לפני היווצרותן. במקרים שהמחלה כבר התפתחה הטיפול יעשה בעזרת צמחי מרפא, תזונה נכונה ודיקור. היתרון בדרך זו הוא בכך שאיננו מייצרים זני חיידקים עמידים. אנו מחזקים את הגוף כך שיוכל להתמודד עם מחלות ומאפשרים לו להתעמת אתן בהצלחה רבה. הגוף ה"חזק" יותר מהווה אכסניה טובה יותר לנפש האדם ובכך אנו דואגים גם לבריאות הנפש, שחשובה לא פחות בהתמודדות עם מחלות.

תגובות ושאלות אפשר לשלוח באמצעות טופס צור קשר

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל
.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather