עיבוי רירית הרחם לפני הפריה חוץ גופית

מאת : פרופסור משה עירון

נשים המתקשות להרות באופן טבעי, לוקות במספר בעיות פוטנציאליות. אחת הבעיות השכיחות ביותר היא עובי רירית רחם דקה מדי. בשל כך, יש קשיים לעובר להשתרש ברחם ומסיבה זו נכשל ניסיון ההפריה פעמים רבות.

רירית רחם דקה מדי מפריעה לקליטת הריון גם בהפריה טבעית. מה שקורה בעצם הוא הפלה אם כי האישה אינה מודעת לכך. האישה מקבלת דימום עם מעט יותר קרישים ומייחסת זאת למחזור רגיל. הדרך הרפואית המקובלת לעיבוי רירית הרחם הוא מתן הורמונים אשר במידה מסוימת גורמים לעיבוי. אך בפועל לא מעט נשים עוברות את תהליך החדרת העובר שוב ושוב ללא הצלחה, גם ללא סיבה פתולוגית אצל האישה או הגבר.

דיקור סיני

בעבודות מחקר רבות שנעשו ופורסמו ע"י רופאים גניקולוגים מערביים, נמצא כי טיפול בדיקור סיני בסמוך להחדרת העובר, מעלה את אחוזי הקליטה שלו בהפריה חוץ גופית ב-48 אחוזים. ההבדל כה משמעותי עד כי ההמלצה לטיפול בדיקור סיני ניתנה מפי רופאי נשים ולא מצד מרפאים ברפואה סינית.

מניסיוני כרופא MD המטפל בתחום הרפואה הסינית מעל שלושה עשורים, גיליתי כי רירית הרחם מתעבה תוך כדי טיפול בדיקור. שינוי בעובי הרירית כה משמעותי עד אשר האישה יכולה בעצם לעבור את התהליך ההחדרה עם סבירות גבוהה לקליטת ההיריון.

בראייה המקצועית שלי, נראה לי מובן מאליו שאישה תנסה טיפול בדיקור סיני בטרם תשקול נטילת הורמונים לעיבוי רירית הרחם, ולפני פעולת ההחדרה עצמה. אין שום סיבה הגיונית לסכן את בריאות האישה בטווח הקצר במתן מינון גבוה של הורמונים עם תופעות לוואי, ובטווח הארוך, בסיכון לגידולים סרטניים.

יתרונות הדיקור הסיני

מעבר לכך, דיקור סיני אינו גורם להשמנה, ואינו משנה את מבנה גופה ופניה של האישה, כפי שמקובל בטיפולים הורמונאליים. אישה שתבחר לעבור דיקור סיני בלבד ללא נטילת הורמונים, תחסוך לעצמה גם את הטלטלות הרגשיות והנפשיות שהן חלק מהטיפול בהורמונים. אני מציע לכל אישה הרוצה להרות, ונתקלת בבעיה של עובי רירית דקה מידי, לפנות לטיפול בדיקור סיני.

חשוב לציין כי הדיקור נעשה באמצעות במחטים דקיקות וחד פעמיות. הטיפול אינו כואב, איננו פולשני ונעשה בנקודות דיקור לאורך מסלולי האנרגיה המובילים אל רירית הרחם ולא ברחם עצמו. הנקודות ממוקמות בבטן וברגליים ורק לעיתים רחוקות יותר מדקרים גם נקודות באזור הגב.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather