סרטן השד בראיית עולם אחרת

מאת : פרופסור משה עירון

מחלת הסרטן היא תהליך ניווני מתקדם ביותר, סוג של הזדקנות מואצת, השונה מתהליך ההזדקנות הרגיל שלנו כבני אדם. הדבר אינו קשור לגיל כרונולוגי אלא למצב ביולוגי בו נמצא החולה. המחלה יכולה להתרחש בגיל צעיר או בגיל מבוגר. בכל קבוצת גיל מתנהגת המחלה באופן שונה ויש להתייחס אליה בהתאם. תהליך אופייני למחלת הסרטן הוא ירידה בכושר החמצון של תאי הגוף אשר אינם מצליחים לייצר את כמות האנרגיה הדרושה לתפקוד מערכות הגוף השונות.

תהליך אופייני נוסף לסרטן הוא ירידה בכושר ניצול האנרגיה בגוף. כאשר כושר החמצון לקוי, הגוף אינו מצליח להפיק די אנרגיה משומנים ומפחמימות שהם מקורות האנרגיה העיקריים שלו. במקרים כאלה, שוקע השומן ברקמות הגוף וגם הפחמימות הופכות לשומן. במצב כזה האדם מתחיל להשמין, האנרגיה בתאים נחלשת והם מתפקדים באופן לקוי. מכאן קצרה הדרך לתהליך של ניוון.

הסיבות לפגיעה ברמת החמצון בתאים

לפגיעה ברמת החמצון יכולות להיות סיבות שונות כמו: מחלת ריאות כרונית למשל, מחלת לב עם ירידה בכושר הובלת הדם, דום נשימה בשינה, ועוד.
בעיה מהותית נוספת אופיינית למחלות הסרטן היא שתאי סרטן אינם מכילים מיטוכונדריות. מיטוכונדריה היא חלקיק בתא בתוכו מתחולל תהליך "שריפת הדלק" והחמצון, בדומה למנוע של מכונית. בגלל חוסר מיטוכונדריות בתאי הסרטן, תהליך יצירת האנרגיה בהם אינו יעיל. אך מאחר ותאי הסרטן נחלקים ומתרבים במהירות, הם זקוקים דווקא לאנרגיה רבה. על מנת להשיג אנרגיה הם "מעכלים" את האדם עצמו. גוף האדם ומאגריו מדלדלים במהירות והאדם מתחיל לרדת במשקל, מצבו הכללי מידרדר וכל מערכות גופו משתבשות. הניסיונות לאכול יותר לרוב לא יועילו, מאחר ומדובר בפגיעה תפקודית הכוללת את מערכת החיסון, מערכת העיכול, הפקת האנרגיה מן המזון והחמצון. לכן חשוב לבלום תהליכים אלו מוקדם ככל האפשר.

האם הטיפולים הכימותרפיים מהווים טיפול יעיל?

זו שאלה פילוסופית ומורכבת. מה שברור הוא שהכימותרפיה מרעילה יחד עם תאי הסרטן גם תאים בריאים. תופעות הלוואי של טיפולים אלה קשות וכל חולה אונקולוגי המטופל בכימותרפיה או בהקרנות, מכיר את ההתמודדות הקשה הכרוכה בכך.

סרטן מנקודת מבטה של הרפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית, הכבד אחראי על זרימת האנרגיה הנקראת "צ'י" וכן על זרימת הדם. במצב של אנרגיית צ'י חלשה, נוצרת כליאה של אנרגיה במקומות שונים בגוף. במקומות אלה יתכנו כאבים ואף היווצרות של גידולים שפירים, שעלולים להפוך עם הזמן לממאירים.

מדוע דווקא סרטן השד?

סרטן השד נוצר כאשר האנרגיה והדם נתקעים בסיומו של מסלול (מרידיאן) הכבד הממוקם בתחתית השד. כאשר אנרגיית הכבד, השלילית במקרים הללו, חודרת למסלול הקיבה או הטחול, מפתחים גידולים באזורים אלו. גם פיזור הגרורות של המחלה מושפע ממיקום תקיעות האנרגיה. אם נצליח להניע את האנרגיה מחדש, נצליח מאוד לעזור לחולה.

מהו הטיפול שלנו?

דרך הטיפול במרפאתי במקרים אלו היא דיקור ו/או צמחי מרפא סיניים, יחד עם שינוי תזונתי ובמידת הצורך גם שינוי באורח החיים, כולל אורחות שינה ועוד. הטיפול שלנו כולל: תרופות סיניות להפעלה מחדש ולחיזוק זרימת אנרגית הצ'י, בתוספת תרופה סינית ייחודית אותה פיתחתי, אשר מצליחה להחזיר את ייצור המיטוכונדריות בתא.

בעקבות הטיפול מתאוששות מערכות הגוף השונות ובעיקר מערכת החיסון אשר מצליחה שוב לזהות את תאי הסרטן כפולש זר ומזיק. לאחר שהמיטוכונדריות חוזרות לתפקד ומספרן גדל, הגוף מתחיל להילחם בתאי הסרטן ויש לו אנרגיה לכך. התהליך הניווני נחלש עם הזמן. אך עדיין לא די בכך, עלינו להגביר גם את החמצון בתאים בכדי לייצר הרבה יותר אנרגיה. לשם כך אנחנו משלבים גם טיפול באוזון.

טיפול באוזון

החמצן (O2) הוא בעל 2 מולקולות חמצן. אוזון (O3) מכיל 3 מולקולות חמצן. מולקולת החמצן הנוספת הקיימת באוזון, יוצרת הבדל משמעותי בין טיפול בחמצן לטיפול באוזון. כבר בשנת 1929 התגלה כי תאי סרטן אינם יכולים לשרוד בסביבה של חמצון יעיל כמו אוזון.

רדיקלים חופשיים

מחלת הסרטן, הטיפולים הכימותרפיים, ההקרנות והניתוחים הרחבים, מעלים את רמת הרדיקלים החופשיים בגוף, אשר גורמים לנזק רקמתי רחב, לירידה תפקודית, להזדקנות מואצת, לפגיעה בשיקום ה-DNA בתא ולהתפתחותן של מחלות ניווניות.
במרפאתי אנו משתמשים בחומרים ייחודיים אותם פיתחתי, המעלים את רמת נוגדי החמצון בגוף. בכך אנו מעכבים נזקים ותומכים בהחלמתו של הגוף מן המחלה.

רפואת תדרים

בחולים מסוימים אני תומך גם באמצעות רפואת תדרים, בגישה ייחודית הניתנת במרכזים בודדים בעולם. מטרת הטיפול שיפור התקשורת הבין תאית, לתמיכה נוספת בחולה. המערכות השונות חוזרות לתפקד טוב יותר ובכך מפיקים יותר אנרגיה ומצעירים את התאים.

חשוב לציין כי סרטן השד אינו פסק דין סופי עבור מי שלוקה בו. אפשר לעזור בכל שלב של המחלה ומוטב מוקדם ככל האפשר. עלינו להבין כי הכבד מעורב בסרטן השד ולכן חשוב לדעת כי הרעלת כבד או ניקויו, אכילת מזון ושתיית נוזלים מזיקים, או מטהרים, תשפיע על המחלה לכיוון של החמרה או הטבה. גם מצב הרוח של החולה משפיע. אם הוא כועס, מתוסכל או בדיכאון, הדבר יפעל לרעתו לכן יש לטפל גם בצד הרגשי והנפשי. על כל חולה לבחור את דרך הטיפול הנכונה לו, ומוטב לבחור בדרך הטבעית המחזקת.

האם אנו מגיעים ל-100 אחוזי הצלחה?

לצערי לא.

אנו מקבלים חולים וחולות רבים, חלקם בשלבים מתקדמים ביותר של המחלה. הנזקים המרובים והקשים לא תמיד מותירים לנו את האפשרות להביא להחלמה. אולם, במקרים רבים אנו מאריכים את תוחלת החיים ומשפרים את איכותם.

מתי כדאי להתחיל בטיפול זה?

מוטב להתחיל בטיפול מיד עם גילוי המחלה. אין מחיר ולו גם ליום חיים נוסף באיכות חיים משופרת.

חשוב לציין שטיפול זה יכול להתבצע במקביל לטיפול הרפואי לפי בחירתו של החולה.

מאחל לכולם בריאות שלמה, איכות חיים ותוחלת חיים ארוכה.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather