צמיד הגנה מקרינה סלולרית

נזקי הקרינה הסלולארית ודרך ההתמודדות

מאת : פרופסור משה עירון

ההתקדמות המדע והטכנולוגיה הביאו לחיי היומיום שלנו מכשירי נוחות רבים. בין היתר, מכשיר הטלפון הסלולארי, המאפשר לנו להיות בקשר הדוק ובכל רגע עם כל אחד ואחת. לא נדון כאן על היתרונות והחסרונות של זמינות בלתי מוגבלת בכל מקום בעולם. ברצוני לדבר על הנזקים הנגרמים מהקרינה הנפלטת מהמכשירים ומהאנטנות עצמן. סוג הקרינה הוא גלי מיקרו הנפלטים גם ממכשירים אחרים הנמצאים בבתים רבים בעולם.

למרבה הצער עד כה לא צלחו הניסיונות לבטל את נזקי הקרינה ולמעשה החשיפה האנושית לקרינה שכזו מהווה במובן מסוים ניסוי ותהייה אנושיים בגיבוי של החברות הסלולאריות ועם עצימת עין והקטנת מימדי הנזק בפרסומיהן של רשויות הבריאות הממשלתיות בעולם.

הקרינה מעודדת תהליכים סרטניים

על הסיכונים שבקרינה הסלולארית נערכו עד כה לא מעט עבודות מחקר, שמתוצאותיהם עולה המסקנה כי הקרינה מעודדת התהוות של מחלות ממאירות בגוף האדם. כאשר הסיכון לגידולים סרטניים גדול יותר באיברים הסמוכים לאחיזת הטלפון. עם השנים מסתבר כי סוגי הגידולים הממאירים הולכים ומתרבים וככל שמשך השימוש במכשיר מתארך, כך מתרבים הנזקים.

בארץ

מעבודות מחקר אשר נעשו בארץ, עולה כי אכן קיימת עליה בשכיחות מחלת הסרטן של בלוטת הרוק הסמוכה לצד בו נוהגים לאחוז בטלפון. במכון ויצמן נעשתה עבודת מחקר מרשימה בראשותו של ד"ר פרידמן, בו נמצא הסבר מדוע גורמת הקרינה הסלולארית נזק לתא אשר עלול להפוך בהמשך לממאיר. העבודה זכתה להדים עצומים ברחבי העולם.

ירידה בפוריות

עבודות מחקר אחרות מראות על קשר בין נזקי בריאות נוספים הנגרמים בעקבות השימוש בטלפונים סלולאריים. כמו למשל ירידה משמעותית בפוריות בגברים בהשוואה למצב שלפני 25 שנה. כמו כן קיים סיכוי להתפתחות מומים ובעיות גנטיות אחרות גם בקרב נשים והפגיעה ב-DNA האנושי. יותר ויותר מתברר הקשר בין עליה בשכיחות הפרעות קשב והיפראקטיביות בקרב ילדים, אשר אמהותיהם השתמשו בטלפון הסלולארי במהלך ההיריון ואחריו. הסמיכות של הטלפונים הללו לילודים ולתינוקות אשר מוחם וגופם נמצאים בשלבי התפתחות, מעלה את שכיחות לנזקים בריאותיים.

נזקים בילדים

אצל הילדים המשתמשים בטלפונים סלולאריים עולה הסיכון לנזקים הגדולים ביותר מאחר והם נמצאים בשלבי התפתחות ומערכות ההגנה שלהם עדיין לא בשלות. ניתן להאריך ולדבר על נזקי החשיפה שלנו כבני-אדם לקרינה הסלולארית, אך ברצוני לדבר מעט על דרך להגן עלינו מפני נזקים אלו.

הגנה מפני נזקי הקרינה
לפני שנים אחדות פיתחתי חומר בעל תכונות ייחודיות אשר ביכולתו לחזק את הגוף ולמנוע ממנו את נזקי הקרינה. את החומר אני מניח בתוך חוט סיליקון חלול הנקשר כמו צמיד על פרק כף היד או הרגל. מגע "הצמיד" עם הגוף, יוצר תגובה חיובית המאפשרת לגוף להתמודד בקלות רבה יחסית עם אותם גורמים מזיקים.

נבדק מדעית

את השפעת החומר בדקנו על תרביות תאים אשר נחשפו לקרינה ואשר היו מוגנים ע"י אותו החומר, מול קבוצת תאי ביקורת שלא קיבלו הגנה.
ההשפעה חומר ההגנה ניכרה על התאים מיד ובאופן מלא על ידי מניעת היווצרות חלבוןERK Phosphorilasion אשר מקושר בין היתר לתהליכים סרטניים. כמו כן נוצרה גם הגנה מלאה של התאים בפני נזקי קרינה בחלבון המוכר P53 המשמש כרגולטור של הגוף בפני מחלות שונות כולל מחלות סרטן למיניהן.

חומר ההגנה הפחית בצורה משמעותית ביותר את מספר מקרי הסרטן בתרביות הרקמה אשר היו תחת השפעתו, זאת בהשוואה לקבוצות ביקורת של תאים שלא קיבלו הגנה.

השפעת החומר נבדקה גם על מתנדבים אשר ענדו את צמידי הסיליקון על ידם ונמצאה בגופם עליה משמעותית ביותר ברמת האנטי-אוקסידנטים. מה שיכול להוות חלק מההסבר לירידה בשכיחות המחלות הממאירות.

בעקבות התוצאות המעודדות, בדקנו את השפעת החומר גם על תנועתיות של תאי-זרע שהיו מלכתחילה בעלי תנועתיות נמוכה. בבדיקות הראשוניות נמצא כי החומר הצליח להגביר את תנועתיות תאי הזרע פי שניים בהשוואה לתאי הזרע בקבוצת הביקורת שלא נחשפו לחומר ההגנה.
במקביל הוכחנו בעזרת תאי הזרע שאין בחומר ההגנה כל רעילות ו/או סיכון. מאחר ולתאי זרע אין כל מנגנוני הגנה, הם משמשים לבדיקת רעילות במחקרים, כי הם מגיבים מיד לכל השפעה מזיקה גם ברמות נמוכות ביותר.
יש לציין כי הניסוי היה מעבדתי ולא נערך על גברים בפועל, אך התוצאות המעודדות יכולות לתת חומר למחשבה, ותקווה לזוגות עם בעיות פריון.

מה הצפי?

מאחר וכולנו זקוקים להגנה מפני נזקי קרינה שונים ורבים, אני מקווה כי בזמן הקרוב נתחיל לשווק של המוצר לקהל הרחב. המחיר הצפוי יהיה שווה לכל נפש.

ראיון על צמיד ההגנה בתוכנית הבוקר של אברי גלעד והילה קורח.

בתמונה: צמיד ההגנה נגד קרינה סלולארית

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather