"תוך שני טיפולים בלבד הפסיקה נשירת השיער " – אלופסיה אראטה

מאת: גיל שלמה

לפרופסור משה שטרנפלד היקר ולצוות בנות המרפאה

ברצוני להביע במכתב זה את הערכתי הרבה ולהודות לכם על הטיפול הנהדר שהענקתם לי לאורך אחת התקופות הקשות של חיי.
כאשר הגעתי לראשונה אל המרפאה שלכם הייתי במצב פיסי גרוע: סבלתי קשות מאלופסיה אראטה, מחלה שגרמה לי לאבד את כל שערות ראשי בפרק זמן קצר, ואף גרמה לי לכאבי ראש חזקים. עלי לציין שלפני המחלה התגאתי שנים רבות בשפעת שיער ארוך ובריא, והמעבר החד לנשירה פתאומית גרם לי למפח נפש עצום ותחושות של דיכאון, ייאוש וחוסר אונים.

אף רופא שפגשתי (ונפגשתי עם כמה וכמה מומחים מתחומים שונים) לא ידע להסביר לי את מהות המחלה, כמו כן הטיפול היחיד שהרפואה הקונבנציונלית הציעה לי היה טיפול מקומי ואגרסיבי מאוד בסטרואידים, בו לא הייתי מעוניין.

פרופסור שטרנפלד נפגש עימי, הביע עניין ואמפתיה, ובעיקר שאל שאלות שהתייחסו לעצם הבעיה ולא רק לסימפטומים החיצוניים שלה. בהנחייתו התחלתי לקבל אצלכם מידי שבוע סדרת טיפולים מגוונת מידיהן הנאמנות והמנוסות של סבטלנה וחווה, כמו כן קיבלתי טיפול בתרופות הומיאופטיות וצמחי מרפא סיניים שהורכבו בהנחייתו של הפרופסור במיוחד עבורי. עלי לציין לשבח את היחס האישי, המכבד והמתחשב שתמיד קיבלתי אצלכם, יחס שבכמותו לא נתקלתי עוד בכל שנות חיי מול מערכת רפואית כלשהי.

השינויים שהתרחשו עקב הטיפולים הדהימו אותי: תוך שני טיפולים בלבד הפסיקה נשירת השיער, ותוך מספר שבועות חשתי לא רק שצמיחת השיער מתחדשת, אלא שההרגשה הפיסית הכללית שלי השתפרה ושאני מתמלא מחדש בחיוניות ושמחת חיים שאבדו לי.

כשהגעתי אליכם, לא האמנתי כי שיערי ישוב לצמוח, וכי קיימת תרופה יעילה כלשהי כנגד המצב בו הייתי שרוי. פרופסור שטרנפלד הראה לי את כוחה של הרפואה הסינית והוכיח לי את עצמתה של התפיסה ההוליסטית של האדם. כיום אני מרגיש בריא ואיתן בגוף ובנפש, ועל כך אין מילים בפי להודות לפרופסור ולצוות המטפלות המסור שלו.

בברכת המשך דרך צלחה
ובהערכה עצומה
גיל שלמה

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather