מי אוזון לשטיפות פה

מאת : פרופסור משה עירון

חלל הפה ידוע כאזור מחייה אידיאלי לחיידקים, חלקם לא מזיקים, אך כאשר קבוצת חיידקים מחוללי מחלה מתרבה באופן מוגזם, נוצרות בחלל הפה בעיות זיהומיות שונות. כמו עששת הגורמת לחורים בשיניים, דלקת מוגלתית בחניכיים (ג'ינג'יניטיס), המובילה לנסיגת חניכיים עד כדי איבוד שיניים. ישנם מקרים של מחלה כללית המתבטאת כמו תסמונת בכצ'ט, מחלה אוטואימונית המתבטאת בכיבים בחניכיים וסיבוכיה מובילים לעיוורון, ויתכן גם מצב הנקרא "ליכן פלנוס" המתאפיין בפצעים בחניכיים ובלשון. סימפטומים אלו מטופלים על ידי הרפואה המערבית בהצלחה חלקית ביותר, והחולים הסובלים מקבלים בברכה כל דרך להקלה. במצבים אלו אני מציע טיפול במי אוזון אשר ניתן במקביל וכתמיכה לטיפולים הרפואיים.

כיצד מי אוזון מועילים לבעיות בחלל הפה?

לאוזון יכולות חיטוי מהטובות ביותר הקיימות בטבע. גז האוזון (O3) משמיד נגיפים, חיידקים, פטריות וטפילים רבים. האוזון הוא בעל תכונות חמצוניות יעילות בהרבה מזה של החמצן, חמצון יעיל של הרקמות הנגועות מסייע להחלמה. החמצון היעיל ויכולת החיטוי הגבוהה של האוזון מונעים גם סיבוכים משניים ברקמות הנגועות. מעבר לכך, אוזון מגביר יצירת אנטי אוקסידנטיים במידה גדולה, כך שגם הנזקים של הרדיקלים החופשיים מנוטרלים. בגלל כושר החדירה הגבוה של האוזון הוא מגיע לכל הרקמות וגם לאלו שבהן נפגעה אספקת הדם.

בהשתלת שיניים

כיום, נעשה שימוש נרחב בהשתלת שיניים. אחד הסיבוכים המוכרים בטיפול זה הוא נזק לרקמות יחד עם צורך בהחלמה מהירה של הרקמות באזור השתל. אך מאחר ובחלל הפה קיימים חיידקים רבים, זה לא פשוט. שטיפות במי אוזון מחטאות את המקום ומונעות זיהומים, מגבירות את חמצון האזור ומזרזות ההחלמה.

אכילת ממתקים

אנשים רבים ובמיוחד ילדים, נוהגים לאכול ממתקים. כל רופא שיניים יעיד שאכילת ממתקים יוצרת תשתית פורייה להתרבות חיידקים הפוגעים במוך השן וגורמים להיווצרות עששת. במקרה שהחורים כבר נוצרו ויש צורך בסתימות, אני ממליץ על סתימות לבנות בלבד ללא מתכות כבדות בתוכן. אך אחת הדרכים לשמירה על השיניים ואי הזדקקות לסתימות ולטיפולי שורש היא בעזרת שטיפות פה חוזרות ונשנות עם מי אוזון. שטיפת חלל הפה במי אוזון מחטאת את המקום ומונעת העמקה והחמרת נזקי החיידקים.

ליכן פלנוס

כאשר בחלל הפה קיימים נגעים כתוצאה ממחלת ליכן פלנוס שעשויים להפוך לממאירים, שטיפת הפה במי אוזון מועילה בכמה רבדים: חמצון יעיל של הרקמות תומך בזירוז ההחלמה ומונע זיהום נוסף, בכך מצמצמים את השפעת הרדיקלים החופשיים על הרקמות הנגועות במטרה לעצור את הסיכוי להפיכת הפצעים לממאירים.

ללא תופעות לוואי

מהנאמר לעיל אפשר להבין את היתרונות הרבים של שטיפות פה במי אוזון. למי האוזון אין תופעות לוואי. הטעם אמנם שונה מטעמם של תכשירים רגילים לשטיפת פה, אך הוא שולי בהשוואה ליתרונות והמחיר שווה לכל נפש.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather