כפות הרגליים על פי הרפואה הסינית

מאת : פרופסור משה עירון

כפות הרגליים הן האיבר הנושא את כל משקל גופנו. המגע עם האדמה מאפשר הטענה אנרגטית מהאדמה לגוף, ושחרור אנרגיה מהגוף אל האדמה, דרך כפות הרגליים.

רפלקסולוגיה

במקצוע הרפלקסולוגיה מהוות כפות הרגליים מעין ראי לכל המתרחש בגוף פנימה. דרך כפות הרגליים ניתן לאבחן את מצבו הבריאותי של האדם וכן לטפל בבעיות המתגלות. הרפלקסולוגיה תופסת כיום מקום נכבד ככלי אבחוני וטיפולי בכל רחבי תבל עם תוצאות מרשימות ביותר.

הרגליים ברפואה הסינית

ברפואה הסינית מתייחסים בכבוד רב לכפות הרגליים. על מנת להאריך את תוחלת החיים ולשפר את איכותם, עלינו להרבות בהליכה. כיתות רגליים ברפואה הסינית, אינו בעל קונוטציה שלילית, אלא כלי טיפולי ממדרגה ראשונה. בכפות הרגליים נמצאות נקודות דיקור רבות, מהן יוצאים ואליהן מגיעים שישה מרידיאנים. הרפואה הסינית מטפלת בתחלואים ובבעיות רבות בעזרת טיפול בנקודות דיקור הממוקמות בכפות הרגליים.

מצב האנרגיה

בכפות הרגליים ניתן לראות גם את מצב האנרגיה אצל בני אדם. במצבים של מחסור באנרגיה מסוג יין או עודף באנרגיית יאנג, נראה לעתים כפות רגליים אדומות או בעלות עור יבש הנוטה להתקלף ועד כדי זוב דם. במצב של חוסר אנרגיה מסוג יאנג, או בעודף אנרגיה מסוג יין, כפות הרגליים תהיינה חיוורות וקרות עד כדי גוון סגול. על סמך האבחון יינתן טיפול בעזרת דיקור, צמחי-מרפא עם או ללא תוספת חימום בבדיד המוקסה.
חשיבות ההליכה
בחיים המודרניים אנו ממעטים להיעזר בכפות רגלינו לצורך הליכה. חלקנו עומדים על הרגליים זמן רב במסגרת העבודה. רבים נועלים נעלי גומי או בעלות סוליות גומי ובכך מבודדים את הגוף מהשפעת שדות אלקטרו-מגנטים שעוברים מהאדמה אל הגוף.

נעליים מומלצות

הנעליים המומלצות להליכה הן נעלי עור, כמו כן מומלץ ללכת יחפים. הטבע מציע לנו טווח רחב של גורמים בריאים אך אנו במו ידינו מונעים מעצמנו את ההיצע הזה. כדאי לשוב אל הטבע או לפחות לא לעצור מהטבע להגיע אלינו. כפות הרגליים הן הנושאות אותנו והן אלו אשר מעבירות לנו את השפעותיה של אימא אדמה שהן בעצם אין-סופיות.

תגובות ושאלות אפשר לשלוח באמצעות טופס צור קשר

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather