טיפול באוזון לפסוראזיס

מאת : פרופסור משה עירון

מאפייני המחלה

הפסוריאזיס הינה מחלת עור אשר מתאפיינת בקשקשת בולטת מעל העור, עם קטע עור אדום ומגורה מתחת לקשקשת וכמובן גם גרד מקל ועד קשה ביותר. ברוב המקרים המחלה פוגעת בעור בלבד אך בחלק מן המקרים ישנה מעורבות של מפרקים. הבעיה שנוצרת במפרקים נובעת על רקע חומצות גרעין השוקעות במפרקים. הטיפול המקובל בעור של חולה פסוריאזיס כולל חשיפה לשמש כמו זו המוכרת לנו מאותם חולים המגיעים לים-המלח מכל רחבי העולם,ובנוסף חשיפה לגלים על-סגול ( UV ). טיפול הנעשה במרפאות ייחודיות לכך. גם כאן התוצאות לא בהכרח מביאות להחלמה. ברוב המקרים ישנה הטבה חולפת וצורך בטיפולים מרובים וחוזרים. הטיפולים לא פשוטים לאנשים הללו ולמערכת הם יקרים למדי ובמיוחד בהתחשב בצורך בטיפולים מרובים.

 האוזון -הטיפול הפוטנטי

הטיפול באוזון במקרים של פסוריאזיס מאד יעיל ומביא לידי רמיסיה מהירה יחסית בחלק גדול של אותם המקרים. לא בהכרח נשיג החלמה מלאה בטיפול זה אך בהחלט צפויה הטבה מאד משמעותית. כושר החמצון הגבוה של האוזון הוא זה אשר פועל על התהליך הדלקתי הלא ספציפי בגוף. בדרך זו, כאשר האוזון מחמצן את התא, התא בעצם יכול לתפקד טוב יותר על מערכותיו השונות ובכך משיג את ההטבה הרבה הנצפית בטיפול זה. בנוסף ניתן לשלב טיפול בצמחים סיניים או בדיקור סיני וגם לכך ישנה השפעה רבה וסינרגיסטית עם טיפולי האוזון. בזמן הטיפול באוזון אין צורך בכל טיפול מערבי מקובל אחר וההשפעה שהושגה מתמשכת לאורך זמן. כדי להבין יותר את התהליך הקורה במחלה זו, נחשוב במונחים של הרפואה הסינית. הלב שהוא מרכז הרגשות הוא גם מרכז החום. כאשר יש עודף חום במסלול הלב על רקע בעיות רגשיות לא פתורות ו/או סטרס מתמשך, החום יכול להגיע אל הריאות. איבר החישה של הריאות זה העור. על כן אנו נראה ביתר שכיחות הופעת פסוריאזיס באנשים עם בעיות רגשיות רבות. החמרה והטבה ברמת הבעיות הרגשיות והסטרס יבואו לידי ביטוי בדרגת חומרת הפסוריאזיס. ככל שיש יותר חום, הנוזל התוך תאי והבין-תאי בעור מתאדה והעור הופך ליותר יבש וקשקשי. גם האודם והגרד הם פונקציה של אותו חום המגיע אל העור בדומה לכוויה דרגה ראשונה של העור. ככל שיש יותר חום כך יהיה המקום הנגוע יותר אדום ויותר מגרד ועם הרבה קשקשים.

 המלצה חמה

ההמלצה החמה שלי היא, לשקול בחיוב טיפול באוזון, בכל המקרים של פסוריאזיס. בדרך טיפולית זו צפויה הטבה מהירה ומתמשכת של חולי הפסוריאזיס. הואיל והטיפול באוזון נטול תופעות לוואי כאשר הוא נעשה בדרך הנאותה ועל פי הכללים המקובלים בקרב העוסקים בטיפולי אוזון הוא גם היותר מומלץ. מעבר לכך, טיפולים אלו מטפלים בשלל בעיות רפואיות קיימות אחרות ומונעים בעיות ומחלות עתידיות. הרווח המשני בהחלט ניכר באותם חולי פסוריאזיס המטופלים באוזון, בהשוואה לכל טיפול אחר ומקובל.

 

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל
.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather