התפיסה הטיפולית שלי

מהי התפיסה הטיפולית שלי

מאת: פרופסור משה עירון

כרופא פנימי וותיק ומיומן, וכמומחה ברפואה סינית, אני רואה את האדם בראייה הוליסטית, שלמה. כאשר מגיע אלי מטופל עם כאב או בעיה בריאותית מסויימת לעולם לא אתייחס רק לכאב, לחיידק או למחלה לפי הספר, אלא לאדם בשלמותו, תוך התייחסות למצבו הנפשי והרגשי, לתזונתו ולאורח חיו, על מנת לגלות את הסיבות העומדות מאחורי הכאב או המחלה. אם לא נתייחס לסיבות, המחלה תחזור גם אם הכחדנו את החיידק או התגברנו על הכאב.

בשל התמחותי ברפואה סינית ובשיטות נוספות, אני יוצר תמונת פסיפס ממצבו של החולה, עם מכסימום נתונים. בנוסף לבדיקות הרפואיות המקובלות, אני בודק את האדם גם לפי הרפואה הסינית, ובמידת הצורך ברפואת תדרים ובשיטות נוספות. גם בשלבי הטיפול עומדים לרשותי יותר כלים מאשר אילו טיפלתי ברפואה מערבית בלבד. לפי ראיית העולם שלי אחת המטרות החשובות בטיפול, היא חיזוק האדם גופנית ונפשית כך שגופו יוכל להתמודד טוב יותר עם המחלה ויגיע לריפוי.

ברפואה הסינית, גוף ונפש שלובים זה בזה. אי אפשר לרפא מחלה אם לא מצליחים לטפל נכונה במצב הנפשי שלה. פעמים רבות התסמינים השונים הם רק ביטוי לכך שהאדם שרוי בסטרס קשה והדבר מתחיל לתת את האותות הגופניים.לפעמים המחלה מתחילה דווקא בנפש ואם לא נטפל בה כיאות, הגוף יתחיל לפתח מחלה גופנית הקשורה לבעיה הנפשית הספציפית.

שיטות הטיפול העומדות לרשותי:

רפואה סינית– דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים, שינוי תזונתי בהתאם למצבו הבריאותי של המטופל, פעילות גופנית מתאימה למצבו של החולה. כמו כן קיימת התייחסות מלאה לאורח החיים של האדם אשר משפיעה רבות על הגוף והנפש. עקרון נוסף בו אני דוגל הוא הימנעות ככל האפשר מתרופות כימיות בעלות תופעות לוואי קשות ולעתים מסוכנות.

אוזון – במצבים בהם עלי לשפר את חמצון התאים על מנת לשפר את תפקודם, אני נעזר בטיפולי אוזון. הטיפולים באוזון מתאימים כמעט לכל אדם.

לייזר רך – כמו כן אני נעזר בלייזר בעל עוצמה נמוכה המשרת אותי לטיפולים מגוונים, למגוון רחב של בעיות. לאנשים הרגישים לדיקור, לילדים ולתינוקות, מהווה הלייזר תחליף טוב לטיפולי דיקור.

ביו תהודה – מקרים אחרים אני משלב טיפולי ביו-תהודה. הואיל וכולנו עשויים משדות אלקטרומגנטיים, מכשיר הביו-תהודה משרת אותנו לאבחנה ולטיפול מדהימים.

הומאוטוקסיקולוגיה – יש מקרים בהם אני נעזר בטיפולי הומאוטוקסיקולוגיה. מדובר בתכשירים הומאופתיים מורכבים ולא בהומאופתיה קלאסית. מאחר ועומדים לרשותי כלים לא מעטים, אני יכול לבחור את דרך הטיפול המתאימה ביותר לאדם ולמחלתו.

אני מאמין כי דרך טיפולית אחת איננה יכולה להתאים לכל מגוון הבעיות והמחלות. לכן במגוון דרכי הטיפול העומדים לרשותי אני יכול להשיג תוצאות טיפוליות טובות ומגוונות יותר.

אני שואף להשיג ריפוי מלא ולא מסתפק בהקלת כאבים או בהכחדת תסמין זה או אחר. אני פתוח לכל כיוון טיפולי ואיני בוחל בשום שיטה, שיכולה להביא לריפוי, זאת במקביל לרפואה המערבית אליה אני עדיין קשור בנימי נפשי.

אין שמחה גדולה יותר מאשר להביא מרפא לאדם והסיפוק הוא אינסופי. הבריאות היא המטרה ואליה אני חותר ללא הרף.
אני מאחל לכולם בריאות שלמה בגוף ובנפש. ללא הרעלת הגוף בתכשירים כימיים בעלי תופעות לוואי.