השפעות המזון על התנהגות ילדים

מאת : פרופסור משה עירון

אבי הרפואה אפלטון טווה את הפתגם: "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך". הרמב"ם שלנו, בהפרש של כ-1500 שנה, הביא לנו את המונח: "ורוב מחלות על שום אכילה לא נכונה או מזונות לא טובים". כל זה נכון כמובן גם לגבי תזונת ילדים.

רפואה סינית

הרפואה הסינית מחלקת את בני האדם לטיפוסים "חמים" ולטיפוסים" קרים" כאשר ביניהם קשת רחבה של טיפוסי ביניים. ילדים באופן כללי הם טיפוסים "חמים" יותר מאשר האוכלוסייה הבוגרת. מזונות מחממים, חומציים ומעובדים משפיעים לרעה על התנהגות הילד.
לדוגמה: אם מנוע המכונית שלי התחמם והרדיאטור שאמור לצנן אותו כושל, אזי חום המנוע יעלה והמנוע יפגע. אם נחמם את המוח ולא נאפשר לו להתקרר לטמפרטורה הנכונה לו, אזי תפקודיו יפגעו. אחד הסימנים לכך הוא התנהגות של אי שקט, חוסר שליטה, עד כדי אלימות. במצבים קשים וממושכים עלולה להתפתח אף פגיעה מוחית/התנהגותית פתולוגית אשר תחייב טיפולים יותר מהותיים.

מזונות מחממים וחומציים

אחד המזונות המחממים הבולטים הוא סוכר לבן, אשר תהליך פירוקו בגוף, מגביר את החומציות בדם, ומחמם בין היתר גם את המוח. בהשפעת הסוכר הופכים הילדים לפעילים יתר על המידה, הם סובלים מאי שקט בלתי נשלט ואשר הם אינם מודעים לו. כך הדבר גם עם קמח לבן, תפוחי אדמה, דברי מאפה מקמח לבן עם סוכר לבן. ממתקים למשל מכילים הרבה סוכר לבן, מאחר והוא הזול בסוכרים וחיי המדף שלו ארוכים ביותר. משקאות ממותקים, כמו למשל קולה, הוא אחד המשקאות בעלי החומציות הגבוהה ביותר ובין מרכיביו גם קופאין.

השפעות המזון על מוח הילד

כאשר אנחנו חושפים את הילד לאותם רכיבים במזון המעובד, למשך זמן רב ובכמויות גדולות, הדבר משנה את חומציות הדם והגוף על כל חלקיו ותאיו. באופן טבעי דמו של הילד הוא ברמת "בסיס" ועל כן ריחו טוב, הוא בריא ובעל יכולות גבוהות. כאשר דמו הופך ל"חומצי" הילד יתחיל לסבול מבעיות שונות ביניהן גם הפרעות קשב וריכוז, פעילות יתר, הפרעות התנהגות ואף מיני מחלות למיניהן.

צבעי מאכל

ברשימת הרכיבים של מזונות מעובדים, נמצאים לרוב גם צבעי מאכל. ידוע כי רבים מצבעי המאכל הם רעילים לכבד ובעלי פוטנציאל מסרטן. רק באחרונה נמצא בעבודות מדעיות כי צבעי מאכל מהווים גורם להפרעות קשב וריכוז ועד כדי היפראקטיביות. לפי הרפואה הסינית הסיבה לכך היא: חימום הכבד. הכבד הוא בית החרושת של הגוף לפינוי רעלים. במצב של חימום יכולתו נפגמת. כמו כן הכבד נוטל חלק חשוב בעיכול וגם יכולת זו נפגמת עם הזמן, בעקבות אכילת מזונות מחממים.

לפי הרפואה הסינית, הכבד אחראי גם על "הרוח". מה שיכול לגרום לעצבנות עזה, להתפתחות דיכאון אפילו עמוק ביותר ובחלק מהמקרים יתכנו גם נזקים נפשיים פסיכוטיים אחרים. בגיל מבוגר יעלו הסיכויים למחלות עד כדי מחלות נפש בלתי הפיכות.

האם אנו יכולים לשמור על הכבד?

בודאי. אם נימנע ממזונות המכילים צבעי מאכל, חומרי שימור וייצוב, חומרי טעם וריח, ריסוסים ועוד. סוגי המזון המגיעים אל פיות הילדים הם בידינו ובשליטתנו, ואנו יכולים למתן את כמויות המזון המזיק ולהפחית את הנזקים עד למינימום.

משקאות דיאט

חלק מן הילדים שותים משקאות "דיאט" למיניהם, שאגב אינם תורמים להרזיה. הממתיקים במשקאות הללו מכילים פורמאלדהיד, שהוא חומר רעיל למוח. קיימים תיאורים של מקרים רפואיים אשר פיתחו פתולוגיות קשות כולל פגיעה במערכת העצבים המרכזית, בעקבות שימוש בחומר זה. רק הפסקת הצריכה של ממתיקים מלאכותיים הביאה לפתרון, אם בכלל.

מה עושים?

הבחירה היא בידנו ההורים. אם אנחנו רוצים לשמור על בריאות ילדנו, או שאנו נכנעים למזון המתועש. העמידה בפיתוי אינה קלה, במיוחד כאשר הילדים כבר התרגלו לצרוך מוצרים אלו, אולם ילד הוא עדיין "כחומר בידי היוצר" וניתן לעצב אותו נכונה ולהקנות לו הרגלי חיים בריאים וטעימים לא פחות.

מזונות מקררים וניטראליים

באופן כללי רצוי לשלב בתזונת הילדים מזונות מקררים או ניטראליים. את הצורך למתוקים אפשר לספק ממזונות טבעיים ובריאים כמו: צימוקים, תמרים ועוד. את מרכיבי המזון חשוב לשנות למזונות יותר בסיסיים ובמיוחד ירקות ירוקים והרבה פירות העונה טריים. בכך נוכל לעזור לילד להיות בריא ושמח עוד יותר.

בהצלחה

על מזונות מחממים ומקררים קראו במאמר: תזונה משולבת מהרפואה הסינית וההודית

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather