הטיפול באוזון בתסמונת עייפות יתר כרונית

 מאת : פרופסור משה עירון

תסמיני עייפות יתר כרונית

תסמונת עייפות היתר הכרונית הופכת להיות בעיה חברתית וכלכלית עם סבל רב של הלוקים בה. היו ניסיונות להגיע לאבחנה מדויקת אך הדבר לא צלח במיוחד. ניסיונות אחרים לקטלג את התופעה כבעיה פסיכיאטרית גם כן לא הייתה נכונה וטובה ומתאימה לחלק גדול מאד מן המקרים. על כן קבלת האבחנה כיום מושתת בעיקר על הקליניקה ממנה סובלים האנשים הללו. התלונה של עייפות יתר מתמשכת וללא תמיכה המסבירה מדוע התפתחה אותה העייפות ובהיעדר ממצאים קליניים ומעבדתיים אחרים. הבעיה היותר קשה היא, הסבל המתמשך של אותם האנשים שלא מצליחים להיפטר מהעייפות יתר שלהם. זוהי בעצם ליאות מתמשכת שאין לה מזור מחד ולא אבחנה מדויקת מאידך. ובכל זאת כיצד ניתן להתקדם ולשפר את הסבל של אותם האנשים? 

הסיבות האפשריות להתפתחות התסמונת

אני כעוד הרבה מטפלים בעולם משלב טיפול באוזון יחד עם תוספים נוספים. אחת התיאוריות לתופעה זה, שהמיטוכונדריות אשר בתאים שהם מעין הבוכנה בה נוצרת האנרגיה בתא, נפגעו. האנרגיה נוצרת מחמצון מרכיבי מזון בתא בדומה לשרפת הדלק יחד עם חמצן בבוכנה של המכונית. ישנם גורמים רבים הפוגעים במיטוכונדריות שבתאים. הגורם השכיח ביותר הוא ריבוי רדיקלים חופשיים. עליה ברמת הרדיקלים החופשיים יכול לנבוע מהרבה סיבות כמו, מתח נפשי מתמשך, מחלה כרונית, טיפולים תרופתיים כרונים, ניתוחים גדולים עם או ללא הרדמה כללית, חשיפה לחומרים כימיים רעילים, וחסרים תזונתיים חיוניים כמו ויטמינים ומינרלים, ריבוי הסיבות מצביע על ריבוי גורמים לפגיעה במיטוכונדריות. אחת הסיבות השכיחות לתפקוד לקוי של המיטוכונדריה הוא הפגיעה בחמצון. כאשר יש חמצון יעיל, המיטוכונדריה מתפקדת ביתר יעילות. כלומר, אם אני רוצה לשפר את תפקוד המיטוכונדריה ואיתה גם את הגברת ייצור האנרגיה בתא, אנו נהפוך ליותר חיוניים, פחות עייפים ובעלי כושר ביצועי גופני רב יותר. באם התיאוריה לגבי פגיעה במיטוכונדריות נכונה, אזי מוטב לנו להגביר את החמצון בכדי להפעיל ביתר יעילות את אותם חלקיקים בתא. בדרך זו באופן הדרגתי נבטל את העייפות הכרונית בשל ייצור מוגבר של אנרגיה. אחת הדרכים היעילות לחמצון יעיל זה טיפול באוזון.ואכן, הספרות המקצועית של האוזון גדושה במאמרים על טיפול באוזון במקרים של עייפות יתר כרונית עם תוצאות מרשימות ביותר

המלצות כלליות לטיפול

נוסף לחמצון היעיל באוזון, רצוי גם להוסיף תוספים למיניהם אשר מביאים להגברת התפקוד של המיטוכונדריות. למשל, קיו 10 ידוע כמפעיל את המיטוכונדריות. כלומר, שילוב של טיפול באוזון יחד עם קיו 10 זו אחת ההמלצות הראשונות שלי לתסמונת עייפות יתר כרונית. במקרים נוספים אחרים, יש מקום להוסיף עוד טיפולים ומרכיבים אשר הגוף נזקק להם בחיי היומיום. בסך הכול, מאד כדאי לשקול את טיפול האוזון בשילוב עם קיו 10 ועוד תוספים לפי האבחנה הקלינית ברפואה האינטגרטיבית. מניסיוני זה שילוב מעולה ותוצאותיו בהחלט מצדיקות את ההשקעה בתסמונת עייפות היתר הכרונית. בין לשקוע לתוך תהליכי התסמונת הזו לבין האפשרות להתרומם מחדש ולשוב לחיים, אני ממליץ לכל אלו הסובלים מתסמונת עייפות היתר הכרונית, להגיע לטיפולים באוזון.

 

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל
.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather