האם תה ירוק יכול למנוע סרטן ריאות?

מאת : פרופסור משה עירון

חוקרים מבית הספר האוניברסיטאי בטייצ'וג אשר בטייואן, מצאו כי מי ששותה לפחות ספל אחד של תה ירוק ביום מפחית את הסיכון להתפתחות סרטן ריאות ב-20 אחוז, לעומת אלו שלא שתו תה ירוק.

בקבוצת מעשנים אשר שתו לפחות ספל תה ירוק אחד ביום, רק בקרב 13 אחוז מהם התפתח סרטן הריאות בהשוואה לאלו שלא שתו. החוקרים מצאו שהתכונות האנטי חמצוניות הקיימות בתה הירוק, הן בעלות השפעה רבה יותר על אנשים בעלי גנוטייפ ייחודי של פקטור הגדילה.

אף על פי שהעבודה מדגישה את הפוטנציאל הטיפולי הטמון בתה הירוק, עדיין ממליצים החוקרים להפסיק לעשן. המחברים שוללים את הרעיון שניתן כביכול להמשיך לעשן ולבטל את נזקי העישון באמצעות שתיית תה ירוק. לתה הירוק תכונות חיוביות נוספות ולעישון השפעות שליליות מרובות כל כך, כך ששתיית התה לבדו לא תפתור את כולן. אולי תימצא הקלה בחלק מהתסמינים ומספר מקרי סרטן הריאות יקטן אך עדיין יהיו נזקים נוספים אחרים.

באמצעות התה הירוק ניתן להשיג הפחתה בשכיחות סוגי סרטן אחרים ולא רק בסרטן הריאות. התכונות האנטי חמצוניות של התה הירוק אמורות לעורר כיווני מחקר נוספים אשר יגלו לעולם את יתרונותיו של התה הירוק ואת סוד פעולתו. יש לקוות כי הממצאים יעודדו את הציבור הרחב לצרוך יותר תה ירוק בתום כל ארוחה בבית או במסעדה כפי שנהוג בסין.

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather