ביו תהודה, רפואת תדרים

 מאת : פרופסור משה עירון

היסטוריה

רפואת התדרים התחילה בגרמניה בשנת 1950 ע"י ד"ר וול. היה זה רופא ופיזיולוג אשר שלט בכל רזי הרפואה הסינית וההומאופטיה. לדעתו של ד"ר וול לא הייתה אפשרות אחרת מאשר להסכים כי נקודות הדיקור הסיניות הן ייחודיות ובעלות יכולות טיפוליות השונות מיתר המקומות האחרים על פני העור. בדק האיש את הנקודות הללו מבחינה חשמלית ומה רבה הייתה הפתעתו לזהות, שהנקודות שונות בכמחצית המתח החשמלי לעומת מקום שאיננו נקודת דיקור. ההתנגדות החשמלית הייתה פי שניים בנקודת דיקור בהשוואה למקום שאיננו נקודת דיקור. מכאן והילך קצרה הדרך לאתר את כל הנקודות המקובלות ואף נקודות נוספות ומרובות בעלות אותם נתונים. בהמשך הבין ד"ר וול כי ישנם עוד מסלולים אותם הסינים לא הכירו מפאת האמצעים הדלים אשר עמדו לרשותם בהשוואה לבדיקות המתוחכמות יחסית בהן הוא השתמש. בכך לא תמה עבודתו הפורייה של הרופא המיוחד הזה. הוא הרחיק ראות וחשב מדוע תרופות הומאופטיות מדוללות מעבר למספר אבוגדרו, בהן אין יותר שום מולקולה של חומר, ממשיכות להשפיע ואף במידה רבה ביותר. להבנתו, התרופה ההומאופטית מהווה למעשה תדרים אשר הם אלו המשפיעים על האדם ומביאים להחלמתו. מכאן שהעבודה העיקרית כעת הייתה, לנסות ולהתאים איזו תרופה תתאים ותיתן מענה לאדם לו יש בעיה רפואית. גם כאן כמקודם, ד"ר וול השתמש במכשיר המוליך תדרים ובודק עצמת מתח חשמלי והתנגדות חשמלית, ברגישות גבוהה ביותר. הרופא הכין בעזרת מדענים מכשיר אשר חיבר בין היכולת לאבחן לבין הטיפול הדרוש של העברת התדרים אשר יביאו להחלמה של האדם עצמו.

 גופנו הוא צבר של תדרים

האבחנה המדויקת של ד"ר וול הולידה מעשית את השם שבהמשך נקרא ביו-תהודה. הוא הבין כי אנו בעצם גוף חשמלי ומוליך חשמל ובכולנו תדרים ייחודיים. הוא מצא עם הזמן את הנורמות של התדרים הנורמאלים ואלו הפתולוגיים. על כן הרפואה הזו נקראת רפואת תדרים. הדרך הטיפולית והאבחנה נעשים בעזרת תהודה ביולוגית ומכאן לקוח השם-ביו תהודה ובלעז זה נקרא "ביו-רזוננס". השם והטיפול הפכו להיות פופולארים ברחבי אירופה, באותן השנים. מהר מאד תפסה רפואת התדרים מקום של כבוד ברחבי תבל כולה. יותר ויותר מטפלים ורופאים עוסקים בתחום הביו-תהודה בכל רחבי העולם. גם ה-FDA האמריקאי הכיר ביכולות אלו ואישר את השימוש ברפואה זו. כיום ישנם הרבה אלפים ואולי אף עשרות אלפים העוסקים בתחום זה בארה"ב ובקנדה שלא לדבר על כל דרום-אמריקה. באירופה כולה התחום מקובל גם ע"י משרדי הבריאות המקומיים כמו, בגרמניה, איטליה, צרפת, הולנד וכל יתר המדינות. גם ברחבי הגוש הקומוניסטי לשעבר, קיימת ההכרה וההוקרה של התחום הזה והוא נפוץ ביותר ככלי אבחנה וטיפול. בגרמניה ובשוויץ ישנן הרבה מרפאות העוסקות בתחום הביו-תהודה ואשר התמקדו לטפל דווקא במחלות סרטן.לכאורה מדובר באנטי-תזה של הטיפולים הכימיים וההקרנות  מול הטיפול העדין, קל ונטול תופעות הלוואי של הביו -תהודה. הקליניקות הללו פורחות ומביאות למזור לאלפי מקרים הפונים אליהם לקבלת עזרה. הטיפול הוא רב פנים במכשיר הביו-תהודה. ניתן לטפל בכמעט כל בעיה רפואית מוכרת ולהשיג תוצאות מרשימות. בארץ משרד הבריאות איננו שולל ומונע קבלת אבחנה וטיפול בעזרת הביו-תהודה.

 המכשירים הקיימים בעולם הרחב

בתחילת הדרך מכשיר האבחנה והטיפול היה רק של ד"ר וול. לאחריו יצאו תלמידיו עם דרכים מעט יותר מתוחכמות ואף עם מכשירים יותר ידידותיים. המכשיר הראשון שיצא לשוק היה מכשיר ה-MORA. לאחריו יצאו עוד ועוד מכשירים מתוחכמים ויעילים. כיום ניתן להשיג מכשירים גרמניים, מכשירים מארה"ב אשר רכשו מידע בסיסי מנאסא, גם בישראל שלנו יש מכשירי טיפול בביו-תהודה אשר הממציא שייצר אותם בא מקרית מדע הגרעין בדימונה ואותם ניתן להשיג בארץ עד היום.

 הפונים לקבלת עזרה 

אנו רואים כי שיטת הביו-תהודה מצליחה לתפוס מקום של כבוד באבחנה של מקרים ובטיפול בהם. אלו העוסקים בתחום המרתק הזה מודעים לכך שרוב הפונים הם אנשים אשר ניסו לאורך זמן את כל מגוון האפשרויות של הרפואה הרגילה אך נכשלו ולא השיגו את התוצאות הרצויות. קיימת מגבלה קטנה של שימוש בתינוקות אשר נבצר מהם טכנית לאחוז באלקטרודות. לבד מזה, כל יתר האוכלוסייה יכול ליהנות ממגוון המכשירים הקיימים בשוק וכל שנותר להם לעשות זה למצוא את המטפל/רופא המתאים להם.

מיהם מרבית הפונים לתחום זה? אלו הסובלים מאלרגיה ורוצים אבחנה מדויקת ולא רק לקרדית אבק הבית כפי שנמצא בתבחיני העור המקובלים. מאבחנים ומטפלים בנזלת כרונית או אלרגית. באסטמה מכל סיבה רפואית שהיא. במחלות עור למיניהן כולל ליכן פלנוס. במחלות של המערכת האנדוקרינית כמו סוכרת, בעיות בבלוטת התריס ועוד. בשלל בעיות של כאבים מסיבה ידועה ושאיננה ידועה. מחלות זיהומיות נגיפיות כמו גם של חיידקים או פטריות. מחלות כלי דם כולל יתר לחץ-דם. מחלות ממאירות למיניהן כולל אלו של מערכת הלימפה. תקצר היריעה מלפרט את המחלות עצמן בהן משתמשים ברפואה התדרים לצורך אבחנה וטיפול. הטיפול הניתן יכול להיות מועבר ישירות דרך מכשיר הביו-תהודה או בעזרת תרופות תדרים המתקבלות דרך המכשיר עצמו. בכל המצבים הללו תוצאות הטיפול ממש טובות ומפתיעות.

 המלצה חמה

אני ממליץ בחום על הדרך הייחודית הזו של רפואת התדרים. אין ברפואת התדרים תופעות לוואי כמו שמקובל לראות בתרופות רגילות. אין מגבלות למגוון הבעיות המטופלות. מה בכל זאת ההבדל ביו הרפואה המערבית לרפואת התדרים? שרפואת החירום הנה היעילה ביותר ברפואה המערבית בהשוואה לכל יתר שיטות הרפואה המשלימה כולל זו של רפואת התדרים. כאשר מדובר בכל הבעיות והמחלות האחרות שאינן קשורות לרפואת החירום, תמיד שווה לשקול פניה לדרך הטיפולית של רפואת התדרים.

 

מידע זה מוגש כחומר למחשבה ובשום אופן אינו מהווה התוויה רפואית או טיפולית כלשהי.
במקרה של בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל
.

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather