אין לי מספיק מילים להודות לפרופ' עירון על ההקשבה, העזרה בהבנה של המחלה,

ספטמבר 2016

את פרופ' עירון הכרתי בעכבות שיטוטים נואשים באינטרנט בחיפושיי אחר טיפול אלטרנטיבי לסרטן של אימי, לאחר שהרפואה הקונבנציונאלית לא הצליחה לרפא אותה. מאז ומתמיד האמנתי ברפואה טבעית, אך לא ידעתי עד כמה הכוח שלה בריפוי הגוף והנפש עצום. בחרתי בפרופ' עירון כי הבנתי שהוא קודם כל דוקטור לרפואה פנימית, ואח"כ השלים לימודים ברפואה אלטרנטיבית.

הגענו אימי ואני אל המרפאה של פרופ' משה עירון בתחילת חודש מרץ, לאחר שהרופא האונקולוג שלה אמר לה שאין לו יותר מה לעשות בעבורה, ושכעת, אחרי 8 שנים של טיפולים כימיים והקרנות, כל שביכולתו הוא יכול לרשום לה כימותרפיה שלא ברור מה תהיה השפעתה. אמא שלי אמרה לי בפחד גדול: "אני לא עושה כימותרפיה. אני לא רוצה להיות כמו כל החולים האלה שנושר להם השיער והם קמלים לאיטם". אמרתי לה, "אמא, אם את לא רוצה, אני לא אכריח אותך. אבל עכשיו זה אומר שאת מוכנה לשמוע אלטרנטיבות, ואת פתוחה לטיפולים מכל סוג שהוא, כל עוד שזה לא כימי". אמא הסכימה, וכך החל החיפוש אחר התקווה למשהו אחר.

הגענו לפרופ' משה עירון והדבר הראשון שהוא עשה היה לראיין אותה במשך כמעט שעתיים. תחקור מלא של חייה מילדות ועד היום, היכן גדלה, במה עבדה, מה היא נוהגת לאכול, היכן היא חיה. שאלות שאף רופא לא שאל אותה אי פעם. גילינו שבגלל שעבדה במפעל אלקטרוניקה כ17 שנה, ייתכן ולמתכות הכבדות שנגעה בהן כל יום בעבודה, עופרת ובדיל, הייתה השפעה מכרעת על התפתחות המחלה בגופה. בנוסף, למדנו על האוכל שאנו אוכלים והאויר שאנו נושמים, ההשפעה שלהם על המערכת החיסונית שלנו, ואיך לכל זה יש קשר למחלות שכל אחד מאיתנו עלול לפתח ביום מן הימים.

אוקיי, עכשיו מה עושים פרופסור? הבנו היכן טעינו, אבל איך מתקנים?  ראיתי שפרופ' משה מציע טיפולים שונים כמו חמצון של הדם ע"י טיפול באוזון, ועוד טיפולים שמחזקים את המערכת החיסונית. אך פרופ' משה לא חשב שבשלב הזה הוא יכול לעזור לאימי, והמליץ לנו לנסוע למרפאה בטיחואנה, מקסיקו. הסתכלנו עליו בעיניים תמהות – מקסיקו? עד שם? מה הם יודעים לעשות שבישראל לא?  אז מסתבר, שזה לא שבישראל לא יודעים, אלא לא רוצים. גם ביתר עולם הרפואה שפועל לפי הנחיות ה- FDA, נאסר השימוש בתרופה הטבעית והמופלאה שקיימת במקסיקו, ועוזרת לרפא אלפי חולים בשנה. החומר נקרא ויטמין B17, או בשמות Laetriale / Amygdalin.

זהו מיצוי של גרעיני אפרסק, משמש ותפוח. החומר תוקף תאים סרטניים ומותיר את התאים הרגילים והבריאים ללא פגע. כמה פשוט, ככה קשה לתפיסה – איך זה שיש חומר שעוזר לצמצם גידולים ומונע את התפשטותם, אך הוא נאסר לשימוש ברוב העולם המערבי? אז על כך אני מרחיבה בבלוג שהתחלתי לכתוב, עבור כל חולי הסרטן וקרוביהם. שמענו לעצתו הנדיבה של פרופ' עירון ותוך שלושה שבועות, אחרי מחקר מקיף, היינו כבר במקסיקו ואימי החלה לקבל את הטיפול. עד הנסיעה, פרופ' משה רשם לה דיאטה מדוקדקת המבוססת על אוכל אורגני בלבד, ונתן לה תפריט יומי שהיא אימצה כבר ביום הראשון. שינוי תזונתי, כפי שהוא אמר, הוא הצעד הראשון בהחלמה.

בהגיענו לטיחואנה נכנסנו לאחת ממיני הקליניקות שמטפלות בחולי סרטן, לאחר תיאום מראש ושיחה עוד מהארץ עם הרופא המנהל. אימי קיבלה את הטיפול ולאחר שבוע אחד בלבד חל שיפור משמעותי במצבה. לפני כן היא בקושי הלכה, הייתה חלשה, לא אכלה, הרגישה כאבים בכל הגוף, הייתה תשושה מבחילות והקאות, ועוד כל מיני תופעות לוואי המוכרות לחולי סרטן. הייתי צריכה ללוות אותה כל בוקר לקומה הראשונה של המרפאה (גרנו בקומה ה-3), מאחר והיא בקושי עמדה על הרגליים. יום אחד, להפתעתי, קמתי והיא לא הייתה במיטה. ירדתי למטה, ואני רואה אותה יושבת, מחוברת לאינפוזיה, וקוראת ספר. "את לא התעוררת אז ירדתי לבד" היא אמרה. הייתי בשוק שהיא הולכת ללא עזרתי. שהיא חיונית כל כך, שהיא מחייכת. הטיפול בויטמין B17 יחד עם המון חומרים טבעיים אחרים, שנועדו לחזק את המערכת החיסונית, העמיד אותה על הרגליים. המרקרים ירדו, היא חזרה לקבל תאבון, התחילה ללכת יותר, וכך השבועיים הבאים עברו עלינו בפחות מתח וחרדה, ויותר רוגע ובילוי נעים בעיר. לאחר 21 יום עזבנו את הקליניקה, עם הוראות ברורות להמשך טיפול, וכן תור לעוד 3 חודשים. לא עזבנו את מקסיקו לפני שביקרנו בפירמידות במקסיקו סיטי ועוד אטרקציות. כי לאמא שלי היה סוף סוף כוח ללכת.

אני כותבת כעת לאחר שחזרנו מהטיפול השני, ביולי 2016. אימי מרגישה היום טוב, היא חזקה, היא הולכת לשחות כל בוקר בים, עושה קניות לבד, הולכת לשוק, כל זה לבד. מאישה שבקושי עמדה על הרגליים והרופאים ויתרו עליה, חזרה להיות האמא החזקה והנחושה שתמיד הכרתי. אישה בת 71, מי ייתן ותחיה עוד שנים ארוכות.

אין לי מספיק מילים להודות לפרופ' עירון על ההקשבה, העזרה בהבנה של המחלה, ובעיקר על כך שהתעקש שניסע למקסיקו, במקום לטפל באימי כאן בישראל. משה ידע כי המצב של אימי הוא אקוטי ושכנע אותנו לנסוע כמה שיותר מהר. בזכותו גילינו שיש תרופה לסרטן, יש טיפול בהחלט נסבל ומחזק, בזכותו אמא שלי בחיים היום, לאחר 8 שנים של מחלה קשה שפגמה באיכות החיים שלה ושלנו, בני משפחתה. יש בעולם הזה אנשים טובים שרוצים באמת לעזור ולרפא, פרופ' משה עירון הוא אחד מהם.

תודה לך.

זמירה וריקי לביא

 

FacebookyoutubemailFacebookyoutubemailby feather