אודות

פרופסור משה עירון

נולדתי בישראל, את לימודי הרפואה סיימתי בטכניון בחיפה בשנת 1977. עם סיום הלימודים עברתי לרחובות להתמחות ברפואה פנימית בבי"ח קפלן. סיימתי את ההתמחות ברפואה פנימית ולאחריה המשכתי לעבוד ביחידת הריאות בבי"ח קפלן, במשך 22 שנה.

באמצע התמחותי בבית החולים, בשנת 1981 יצאתי לטייואן ללמוד רפואה סינית. הרפואה הסינית המסורתית והפילוסופיה הסינית פקחו את עיני ואפשרו לי להבין טוב יותר את החולים ואת התסמינים עליהם התלוננו. מאחר והרפואה הסינית מושתת על הבנת האדם, השפעות הסביבה עליו כולל מזג- האוויר. ראיתי כי אכן ניתן לעזור גם בבעיות שאינן כתובות בספרי הרפואה ובמאמרים המדעיים. ידעתי כי התלונות של החולים מבוססות ומעוגנות היטב ברפואה הסינית אשר שרדה לאורך אלפי שנים. לרפואה הסינית אין אמנם בסיס מדעי אך יש בה אנושיות. יש את המגע ההדוק עם האדם באשר הוא ולא רק עם בדיקות מעבדה ותוצאות אמצעי הדמיה למיניהם.

עם זאת, ידעתי כי הדרך היחידה לגשר על הפער שבין הרפואה המערבית למזרחית יהיה במינוף מדעי של הרפואה הסינית. הצורך בהוכחה מדעית טהורה של הרפואה הסינית ניצב כנר לרגלי בהמשך דרכי. פניתי למחקר טהור במסגרת האוניברסיטה העברית, בפקולטה לחקלאות. שם הייתה לי מעבדה ובה בוצעו המחקרים הרבים אותם פרסמתי. זומנתי לכנסים רבים ברחבי העולם ולאוניברסיטאות נחשבות בהן זכיתי להקשבה ולאהדה רבה בקרב אנשי מקצוע בשתי הרפואות. בנוסף, פרצתי דרך והכנסתי את המחקר על הרפואה הסינית למספר בתי-חולים בארץ. עיקר המחקרים היו בתחום הלב ונעשו בבי"ח קפלן ובבי"ח בילינסון. המחקרים בחלקם היו קליניים ובחלקם לוו בבדיקות מעבדה מתוחכמות וחדישות ביותר. המחקר שלי נערך בשנים 1996-1982.

בשנת 1991 זכיתי לקבל תואר "פרופסור ברפואה הסינית" אשר מוכר על ידי ארגון הבריאות העולמית. התואר ניתן לי בזכות כמות עבודות המחקר והמאמרים אשר פרסמתי בעיתונות המקצועית.

במהלך שנות עבודתי נתקלתי במקרים אשר אילצו אותי לחפש פתרונות חדשים למגוון בעיות. בשנת 1982 התחלתי לטפל בלייזר רך וגיליתי את העולם המרתק של השפעת האור על מצבי מחלה ובעיות למיניהן. בהמשך נסעתי לגרמניה ללמוד טיפולים בעזרת ביו-תהודה שם נפגשתי עם הוגה הרעיון ואחד ממציאי המכשיר. כבר ב-1983 למדתי את נושא הומאו-טוקסיקולוגיה, בו נעזרים בתרופות הומאופטיות לא קלאסיות, הן בזריקות והן בהרטבת המחט בתרופה והחדרתה דרך העור, שיטה הנקראת "הומאו-פונקטורה". גם כאן גיליתי כי היכולת לעזור רבה ופעמים רבות גם מדהימה אחרי כישלונות רבים בכל דרך אחרת. בהמשך נסעתי שוב ללמוד טיפולים באוזון. הלימודים היו בגרמניה שם התוודעתי לפוטנציאל האדיר הטמון בטיפול באוזון.

בשנת 1998 פרשתי מעבודתי בבית החולים קפלן ומאז אני מטפל אך ורק ברפואה השלמה במגוון רחב של בעיות. אחת הבעיות אשר דרשה מענה באותן שנים היתה, נשירת שיער מוגברת בגברים ובנשים. הניסיונות הטיפוליים בגישות הרגילות ואף הסיניות לא הניבו תוצאות מרשימות. הדבר דרבן אותי לחפש דרך לעזור לאנשים הסובלים מנשירת שיער. במהלך שנים של עבודה ומעקב, פיתחתי דרך טיפולית ייחודית אשר בעיקרה מונעת נשירת שיער. רבים ביקשו גם לצמח שיער אך הדבר לא פשוט. על כן לצערי התוצאות בהצמחת שיער פחות מרשימות. הטיפול עצמו דורש הרבה מפגשים תכופים ומשך כל טיפול ארוך ומורכב למדי. בהשוואה לטיפולים אחרים אנו נמצאים במקום ממש טוב. לבד מזה אנחנו מטפלים במרפאה בכל מגוון המחלות והבעיות ותומכים בהרבה מקרים לא פשוטים.

בימים אלה אני מתחיל בטיפול פורץ דרך נוסף לשיפור תפקודי הלב בקרב חולים עם נזק ניכר בשריר הלב כולל מקרים של אי-ספיקת לב. הכוונה היא לתת מענה גם לחולים בעלי כושר תפקודי ירוד ביותר בניסיון להחזירם לתפקוד רגיל, תוך הפחתה ואלי הפסקת הטיפולים הרגילים, והורדת רמת הלחץ המלווה את חייהם. בהמשך אפנה גם למניעת הנזקים הכרוכים בפגיעה טרשתית בכלי-דם של הלב והמוח. יש דרך לאבחן מצבים אלו בשלבים מוקדמים למדי ולטפל בהם.

אני מאמין כי הבחירה שלנו בחיים ואיכותם היא בידינו. גם אלוהים נתן לנו את הבחירה- "את הטוב ואת הרע נתתי בקרבך ובחרת בטוב". זו המלצה מהאל אך לא מחויבות. אכן מומלץ לבחור בדרך חיים בה לא נזדקק לתרופות כימיות ולניתוחים, צורת חיים אשר תתאים לנו כמו כפפה ליד. דרך בה לא יהיו לנו קשיים בבחירת המזונות הנכונים, לא נתקשה לעלות על משכבנו בזמן הנכון, ונשכיל לבחור את העבודה/העיסוק ההולם אותנו. נתרחק ממקורות הלחץ המעיקים ונתגבר על הבעיות הרגשיות הטמונות עמוק בנו. מי ייתן ונתחיל לחיות חיים אשר יאפשרו לנו להאריך ימים ולשפר את איכותם. לחיות פירושו לממש את עצמנו באהבה ובשמחה ללא מגבלות.

בנובמבר 2011, שיניתי את שם משפחתי  משטרנפלד  לעירון.

תגובות

 1. אשר הגיב:

  קראתי והחכמתי . רציתי לשאול מתי ניתן להגיע אליך לפגישה ראשונה ומה צריך להביא איתי כן רציתי לדעת מה העלויות והאם אתה עובד עם ביטוחים למיניהם
  תודה

  1. משה עירון הגיב:

   שלום אשר. תודה על פנייתך אלי. כאשר באים לפגישה הראשונה אתי, רצוי להביא את כל המסמכים הרפואיים, בדיקות ההדמיה ובדיקות הדם. בדרך זו ניתן לקבל תמונה יותר מקיפה של המצב. חברות הביטוח השונות מכירות בחשבוניות שלי כאשר מדובר ברפואה המשלימה. לגבי הביטוח המשלים של קופת-חולים מכבי וכללית, אני נותן ייעוץ פנימי אשר מוכר אצלן. אתה מוזמן להתקשר למרפאה בטלפון: 03-6996937. בברכה פרופ' משה עירון.

 2. Bankovnictví הגיב:

  משה שלוםרציתי לשאול האם לשלפוחית רגיזה (בחור בן 21) יש מענה ברפואה סינית ? האם יש לך נסיון בנושא מה אחוז ההצלחה ברפואה האלטרנטיבית